Meси се развихри пред погледа на Стоичков

Барселона разби с 4:0 Гранада

МесиБарселона постигна убедителна домакинска победа с 4:0 над Гранада в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион. В герой за каталунците се превърна Лионел Меси, който реализира три попадения на „Камп Ноу“. С един гол се отчете и бразилската звезда Неймар. Двубоят бе изгледан на живо от легендата на българския футбол Христо Стоичков, който бе на трибуните в компанията на шампионите от „Каменица Фен Купа“.

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които поведоха още в 8-ата минута чрез Меси, който бе точен след асистенция на Арда Туран. Каталунците продължиха да имат игрово преимущество и в 14-ата минута отново аржентинецът вкара за 2:0.

В 58-ата минута Меси реализира своя хеттрик. Неймар шутира, но топката срещна гредата и попадна у звездата на тима, който без проблеми вкара за 3:0. Това бе 28-ми хеттрик за него в испанския шампионат. В 83-ата минута Неймар оформи крайния резултат, реализирайки след асистенция на Луис Суарес.

Барселона излезе временно на първо място в класирането. Каталунците събраха актив от 42 точки и вече имат една повече от втория Атлетико (Мадрид). Утре „дюшекчиите“ ще могат да си върнат лидерството, ако спечелят гостуването си на Селта от 21:30 часа. Гранада пък заема 17-то място със скромните 17 пункта.

Блиц.БГ

4.7/5

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Други новини
Собствениците на Efbet с официално становище по повод попадането им в разширения списък по
Фамилия Найденови, собственик на популярния български букмейкър Efbet, входира документи до четири национални институции по повод присъствието им в списъка,
Ново от Winbet: Специални пазари за европейското първенство
Winbet предлага поредния вълнуващ бонус за своите клиенти! В периода 08.06 – 11.07.2021 г. ще имате възможността да се възползвате
20.00 лв за 20.00 лв как да получите безплатен залог от Winbet за мачовете от Евро 2020
Евро 2020 вече започна, изненадващите резултати не закъсняха, но част от фаворитите свършиха своята работа в първия кръг на надпреварата.